Maja sisehoov ja sissepääs majja

Maja ees enne hoovi on 21 oražikaks värvunu metallist sangadega kohvrit mõõtudega umbes 1x0.70x0.20m. Sanga küljes on plekist sildid kohanimedega. Sissepääs on maja hoovi kaudu. Sissepääsu tee on umbes 21m pikk ja on sillutatud lamedatest ristkülikukujulistest kividest, mille mõlemal pool on munakivilaadne sillutis. Paremale poole teerada jääb ja vasakule kaks umbes meetrise diameetriga veesilma. Teerajast mõlemale poole jääb neli kaske. Maja sissepääs on liuguks, mis on suvisel, soojemal perioodil avatud olekus, kuid talvisel perioodil liikumisanduriga.


Majja sisenedes jõuab kohe muuseumi esimesele korrusele, kust ringkäik algab ja kus ka lõppeb. Esimene korrus on kappide ja riiulitega jagatud kaheks - sissepääs ja näituse viimane teemaruum Vabadus. Esimene osa on umbes ⅓ kogu ruumist.

Uksest sisenedes jõuab kohvikusse ja piletimüügi leti äärde. Uksesein on klaasist ja liigub kaares ümber õues oleva raja ja kaskede. Kohviku osa jääb uksest rohkem vasakule ja piletimüük ning garderoobi osa väikese nurgaga paremale - uksest umbes 6m kaugusele. Piletite müügilett on ümbritsetud porimattidega. Liikudes mööda letti ja porimatte paremale edasi jõuab garderoobi, mis jääb vasakut kätt. Garderoobi viimase kapi külg on ka alguseks ringkäigule. Selle kapi küljele on kinnitatud taktiilne muusemi skeem. Liikudes skeemist u kaks meetrit edasi on trepp, mille küljed on piklikest ristkülikukujulistest peeglitest, mis viib alla 0 korrusele 1. ruumi.

 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.