Muuseumitunnid

Argielu Nõukogude Eestis

Eesmärk


Õpilane kirjeldab igapäevaelu Eesti NSVs ja võrdleb seda tänapäevaga. Ta analüüsib igapäevaelu ja anekdootlike seikade põhjal kommunistlikku ühiskonda.

Tutvustus


Muuseumitunnis rändame ajas tagasi ja jõuame Õismäe kööki, et arutleda seal igapäevaelu puudutavatel teemadel – millist tapeeti ja sektsioonkappi uude koju valida, kuidas hankida lapsele uued saapad (või on lihtsam osta vanad?), mida televiisorist vaadata, mida poliitikas teisiti peaks tegema, kuidas 24. veebruari tähistada jpm. Võrdleme praeguse ja nõukogude aja igapäevaelu, pöörates tähelepanu ka ühiskonnas valitsevale ebavõrdusele ja selle põhjustele. Rääkimata ja analüüsimata ei jää ka nõukogudeaegsed anekdoodid, mis on paraku juba välja suremas.


Pakett

Koostöös NUKU teatri ja Vaba Lavaga pakume muuseumitundi "Argielu Nõuogude Eestis" koos etendusega 1980. aastatest EV100 teatrisarjas „Sajandi lugu”.  Tegemist on etendusega "Enne meid oli veeuputus", kus eepilise kommunaaldraama tegevus toimub Õismäe korrusmajas ning pöördelist kümnendit jälgitakse läbi kolme peaosalise lapsepõlvemeenutuste. Lavastajateks on filmimaailmast tuttavad Kiur Aarma ja Jaak Kilmi. 


Tellides muuseumitunni koos etendusega, on muuseumitunni erihind 3 eurot ning teatripilet etendusele soodushinnaga 15 eurot.


Viimased etendused toimuvad 21. - 24. novembril.


Täpsemat infot etenduse kohta loe siit.

Kestus: 60 minutit

 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.
Broneeri